Posted on

Meblujemy mieszkanie

Już niebawem trzecia przeprowadzka jaką będzie mi dane przeżyć. Teraz jak to się mawia na swoje. Czas nagli niemiłosiernie, więc należy się wziąć z impetem do działania. Większość ubrań już czeka w kartonach, ale jeszcze wcale nie mało musimy spakować. Naturalnie z tym sobie szybko poradzimy, a ja bardziej już jestem myślami w jaki sposób urządzimy nasze gniazdko. Są tam 3 pokoje i, kuchnia, więc do dzieła.

Kuchnia, niewątpliwie trzeba powiedzieć, że jest wyposażona i nie wymaga drastycznych modyfikacji. Odnowimy jedynie ściany. Poprzednio mieszkało tutaj tylko małżeństwo i w tej wcale nie małej kuchni znajdują się stoły i krzesła. Jak na złość tylko dwa, i raczej nasza trójka tam się nie zmieści. Musimy pomyśleć się nad alternatywą zamiany, na nieco większy, aby się nie prowadzać z jedzeniem do dużego pokoju. Kombinuję, czy da się nabyć coś gotowego, czy będziemy zmuszeni takowy stół robić pod wymiar.

Sypialnia. Będzie zdecydowanie mniejsza od naszej, dlatego na początku stwierdziliśmy, że nie bierzemy szafy którą mamy. Tam zresztą została szafa zabudowana, a więc nie potrzebujemy naszej. Cały czas myślimy co począć z łóżkiem. To które mamy jest wielkie, a nowa pokój nocny będzie znacznie mniejszych gabarytów od obecnej. Łoże nam wejdzie, ale to zagraci pokój. Jednak nie widzi mi się zamienić dobre łóżko na węższą wersalkę i każdego dnia się gimnastykować przy składaniu i rozkładaniu. Obok łóżka mamy do zabrania jeszcze komodę i toaletkę. Obawiam się jednak, iż razem się nie zmieszczą i będzie trzeba zdecydować się na jeden element.

Dziecięcy pokój. Tak jak się spodziewaliśmy jest dość mały, ale przeznaczony będzie jedynie dla jednego dziecka. Przez kilkanaście lat ja miałem pokój z siostrą i dobrze wiem jak niezbędny jest własny kąt. Od razu nie będziemy go od nowa urządzać. Wstawimy mebelki te które mamy teraz, a niebawem jak czas będzie iść do pierwszej klasy kupimy odpowiedni zestaw. Widziałem super meble systemowe, a do tego nie wymagają wiele przestrzeni, i są wyjątkowo funkcjonalne. Musimy zauważyć, że biurko jak pójdzie do szkoły będzie konieczne. Dopiero była taka malutka, a tu nagle musi iść do szkoły.

Pokój dzienny. Według mojej wizji powinno być tam sporo wolnego miejsca.Jakaś sofa, mebelek pod rtv, telewizor, a na przeciwko stół i krzesła. Jest to wykonalne, bo pokój jest bardzo ustawny. Już wiemy, że obecni lokatorzy nie zabierają żyrandoli, a także komody. Dopiero co byliśmy przed dylematem zabierania starej komody z sypialni, a tu kolejny mebel do wykorzystania. Kiedy się okaże, że kompletnie nie pasuje do oczekiwanego wystroju, wyląduje po od razu na śmietniku.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s